CRL1206-FW-R270ELF
Bourns Inc.
제품 번호:
CRL1206-FW-R270ELF
제조업체:
Bourns Inc.
패키지:
1206
설명:
RES 0.27 OHM 1% 1/2W 1206
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 270 mOhms
Series CRL
Power (Watts) 0.5W, 1/2W