Bourns Inc.
제품 번호:
CRS1206AJW-100ELF
제조업체:
패키지:
1206
배치:
-
설명:
RES 10 OHM 5% 1/2W 1206
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.247
$0.247
10
$0.1311
$1.311
50
$0.08987
$4.4935
100
$0.077425
$7.7425
500
$0.056829
$28.4145
1000
$0.050331
$50.331
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Composition | Thick Film |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.65mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 1206 |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Resistance | 10 Ohms |
| Series | CRS-A |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Mfr | Bourns Inc. |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Failure Rate | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | CRS1206 |