CRT0402-BY-4700GLF
Bourns Inc.
제품 번호:
CRT0402-BY-4700GLF
제조업체:
Bourns Inc.
패키지:
0402
설명:
RESTHINFILM 0402 470R 0.1% 63MW
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
Resistance 470 Ohms
Series CRT
Power (Watts) 0.063W, 1/16W