/ Ceramic Capacitors / CS0805KRX7R9BB333
minImg
CS0805KRX7R9BB333
YAGEO
제품 번호:
CS0805KRX7R9BB333
제조업체:
YAGEO
설명:
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0805
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CS
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 0.033 µF