Challenge Electronics
제품 번호:
CS23-01P100-03-1X
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
SPEAKER 8OHM 1.5W TOP PORT 103DB
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$2.907
$2.907
10
$2.40635
$24.0635
25
$2.2211
$55.5275
40
$2.086912
$83.47648
80
$1.957836
$156.62688
440
$1.677358
$738.03752
2500
$1.658976
$4147.44
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Frequency Range | 1 kHz ~ 20 kHz |
| Shape | Rectangular |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Height - Seated (Max) | 0.146" (3.70mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Power - Rated | 1.5 W |
| Technology | Magnetic |
| Frequency - Self Resonant | 1kHz |
| Mfr | Challenge Electronics |
| Material - Cone | Polyetheretherketone (PEEK) |
| Efficiency - Type | Sound Pressure Level (SPL) |
| Distortion Rating | 10% Max |
| Efficiency - dBA | 103.00 |
| Operating Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Termination | Solder Pads |
| Size / Dimension | 0.906" L x 0.433" W (23.00mm x 11.00mm) |
| Material - Magnet | Nd-Fe-B |
| Series | - |
| Type | General Purpose |
| Power - Max | 1.7 W |
| Port Location | Top |
| Package | Tray |
| Impedance | 8 Ohms |
| Efficiency - Testing | 1.5W/100mm |