/ Fixed Inductors / CTSDB1105F-391M
minImg
CTSDB1105F-391M
Central Technologies
제품 번호:
CTSDB1105F-391M
제조업체:
Central Technologies
설명:
390UH SMD SHLDED POWER INDUCTOR
사용자 가이드
Operating Temperature -25°C ~ 75°C
Current - Saturation (Isat) 580mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.591" L x 0.500" W (15.00mm x 12.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 800mOhm Max
Ratings -
Series CTSDB1105F
Inductance 390 µH