/ Fixed Inductors / CTSFW1365F-110M
minImg
CTSFW1365F-110M
Central Technologies
제품 번호:
CTSFW1365F-110M
제조업체:
Central Technologies
설명:
SMD SHIELDED POWER INDUCTOR
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 9.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 11 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.531" L x 0.504" W (13.50mm x 12.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 10mOhm Max
Ratings -
Series CTSFW1365F
Inductance 11 µH