/ Ceramic Capacitors / D100J20C0GF6UJ5R
minImg
D100J20C0GF6UJ5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
제품 번호:
D100J20C0GF6UJ5R
설명:
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series D
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 10 pF