Omron Electronics Inc-EMC Div
제품 번호:
D2F-FL-D
패키지:
-
배치:
-
설명:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 1A 125V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.8715
$1.8715
10
$1.76225
$17.6225
25
$1.69176
$42.294
40
$1.621412
$64.85648
80
$1.550875
$124.07
230
$1.233642
$283.73766
440
$1.127906
$496.27864
1000
$1.092662
$1092.662
5000
$0.986926
$4934.63
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Operating Position | 0.268" (6.8mm) |
| Release Force | 2.039gf |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Lever, Straight |
| Current Rating (Amps) | 1A (AC), 500mA (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | D2F |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 25gf |
| Overtravel | 0.022" (0.55mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 30,000 Cycles |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | - |
| Features | - |
| Package | Tray |
| Base Product Number | D2F |
| Differential Travel | 0.020" (0.5mm) |