Omron Electronics Inc-EMC Div
제품 번호:
D2FD-01L1-1H
패키지:
-
배치:
-
설명:
SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$4.579
$4.579
10
$4.04415
$40.4415
25
$3.77454
$94.3635
50
$3.5948
$179.74
100
$3.055675
$305.5675
250
$2.786008
$696.502
500
$2.606268
$1303.134
1000
$2.516408
$2516.408
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Position | 0.328" (8.3mm) |
| Release Force | 5.099gf |
| Ingress Protection | IP60 - Dust Tight |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Lever, Straight |
| Current Rating (Amps) | 100mA (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 300,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | D2FD |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 66gf |
| Overtravel | 0.020" (0.5mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | - |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | D2F |
| Differential Travel | 0.020" (0.5mm) |