Omron Electronics Inc-EMC Div
제품 번호:
D2FL30D3
패키지:
-
배치:
-
설명:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 1A 125V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.9
$1.9
10
$1.7499
$17.499
25
$1.64046
$41.0115
50
$1.60379
$80.1895
100
$1.275755
$127.5755
250
$1.20289
$300.7225
500
$1.129987
$564.9935
1000
$1.057094
$1057.094
5000
$0.98419
$4920.95
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Operating Position | 0.374" (9.5mm) |
| Release Force | 4.079gf |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Lever, Simulated Roller |
| Current Rating (Amps) | 1A (AC), 500mA (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | D2F |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 55gf |
| Overtravel | 0.020" (0.5mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 30,000 Cycles |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | - |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | D2F |
| Differential Travel | 0.020" (0.5mm) |