Omron Electronics Inc-EMC Div
제품 번호:
D2VW-5L2A-2MS
패키지:
-
배치:
-
설명:
SWITCH SNAP ACT SPST-NC 5A 125V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$32.1765
$32.1765
10
$24.1319
$241.319
25
$22.12056
$553.014
50
$20.77992
$1038.996
100
$19.43928
$1943.928
250
$19.438216
$4859.554
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Operating Position | 0.815" (20.7mm) |
| Release Force | 20gf |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Termination Style | Wire Leads |
| Actuator Type | Lever, Roller |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC/DC) |
| Circuit | SPST-NC |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | D2VW |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 230gf |
| Overtravel | 0.030" (0.76mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | 0.063" (1.6mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | D2VW |
| Differential Travel | 0.020" (0.5mm) |