Omron Electronics Inc-EMC Div
제품 번호:
D3V-11-1C4
패키지:
-
배치:
-
설명:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 11A 250V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$4.313
$4.313
10
$3.8057
$38.057
25
$3.55224
$88.806
50
$3.38314
$169.157
100
$2.875745
$287.5745
250
$2.621962
$655.4905
500
$2.452824
$1226.412
1000
$2.368236
$2368.236
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Operating Position | 0.579" (14.7mm) |
| Release Force | 15gf |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 11A (AC), 6A (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | D3V |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 100gf |
| Overtravel | 0.040" (1.0mm) |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Electrical Life | 200,000 Cycles |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | 0.047" (1.2mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | D3V |
| Differential Travel | 0.016" (0.4mm) |