Omron Electronics Inc-EMC Div
제품 번호:
D3V-114-1A5-K
패키지:
-
배치:
-
설명:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 11A 250V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$4.6455
$4.6455
10
$4.09735
$40.9735
25
$3.8247
$95.6175
50
$3.64249
$182.1245
100
$3.09605
$309.605
250
$2.822906
$705.7265
500
$2.640772
$1320.386
1000
$2.549714
$2549.714
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Operating Position | 0.738" (18.7mm) |
| Release Force | 14gf |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Actuator Type | Lever, Simulated Roller |
| Current Rating (Amps) | 11A (AC), 6A (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | D3V |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 125gf |
| Overtravel | 0.062" (1.6mm) |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Electrical Life | 200,000 Cycles |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | 0.157" (4.0mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | D3V |
| Differential Travel | 0.060" (1.5mm) |