Omron Electronics Inc-EMC Div
제품 번호:
D3V-16-3C24
패키지:
-
배치:
-
설명:
SWITCH SNAP ACT SPST-NO 16A 250V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$3.097
$3.097
10
$2.8595
$28.595
25
$2.68052
$67.013
50
$2.62105
$131.0525
100
$2.084965
$208.4965
250
$1.965816
$491.454
500
$1.846686
$923.343
1000
$1.727546
$1727.546
5000
$1.608407
$8042.035
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Operating Position | 0.579" (14.7mm) |
| Release Force | 15gf |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 16A (AC), 10A (DC) |
| Circuit | SPST-NO |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | D3V |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | Off-Mom |
| Operating Force | 100gf |
| Overtravel | 0.040" (1.0mm) |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | 0.047" (1.2mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | D3V |
| Differential Travel | 0.016" (0.4mm) |