Omron Automation and Safety
제품 번호:
D4E-R1A21N
패키지:
-
배치:
-
설명:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 1A 30V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$165.908
$165.908
10
$156.42415
$1564.2415
25
$146.94372
$3673.593
50
$137.46348
$6873.174
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | 5°C ~ 70°C |
| Operating Position | 1.235" (31.4mm) |
| Release Force | 500gf |
| Ingress Protection | IP67G - Dust Tight, Oil Resistant, Waterproof |
| Termination Style | Cable Leads |
| Actuator Type | Roller Plunger |
| Current Rating (Amps) | 1A (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 4,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Active |
| Series | D4ER-xN |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 1200gf |
| Overtravel | 0.118" (3.0mm) |
| Electrical Life | 500,000 Cycles |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Pretravel | 0.060" (1.5mm) |
| Features | Cable Length 2m |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | D4E-R1A |
| Differential Travel | 0.004" (0.1mm) |