TE Connectivity Measurement Specialties
제품 번호:
D5151-00000G-001PD
패키지:
-
배치:
-
설명:
SENSOR PRESSURE
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$953.743
$953.743
10
$914.3047
$9143.047
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Pressure | 1PSI (6.89kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Industrial Automation |
| Output Type | Analog Current |
| Termination Style | - |
| Port Size | Female - 1/4" (6.35mm) NPT |
| Port Style | Threaded |
| Product Status | Active |
| Pressure Type | Differential |
| Supplier Device Package | - |
| Series | D51 |
| Accuracy | ±0.3% |
| Package / Case | Cylinder |
| Voltage - Supply | 9V ~ 30V |
| Output | 4 mA ~ 20 mA |
| Mfr | TE Connectivity Measurement Specialties |
| Features | Temperature Compensated |
| Package | Box |
| Maximum Pressure | 10PSI (68.95kPa) |
| Base Product Number | D515 |