Analog Devices Inc.
제품 번호:
DAC08CPZ
제조업체:
패키지:
16-PDIP
배치:
-
설명:
IC DAC 8BIT A-OUT 16DIP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$4.6645
$4.6645
10
$4.1857
$41.857
25
$3.95656
$98.914
100
$3.42912
$342.912
250
$3.253294
$813.3235
500
$2.919179
$1459.5895
1000
$2.461963
$2461.963
2500
$2.338862
$5847.155
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Number of D/A Converters | 1 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | 9V ~ 36V |
| INL/DNL (LSB) | - |
| Architecture | Multiplying DAC |
| Output Type | Current - Unbuffered |
| Data Interface | Parallel |
| Settling Time | 150µs |
| Voltage - Supply, Analog | ±4.5V ~ 18V |
| Differential Output | Yes |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Reference Type | External |
| Series | - |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Number of Bits | 8 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | DAC08 |