Analog Devices Inc.
제품 번호:
DAC08CSZ-REEL
제조업체:
패키지:
16-SOIC
배치:
-
설명:
IC DAC 8BIT A-OUT 16SOIC
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$4.199
$4.199
10
$3.77435
$37.7435
25
$3.56782
$89.1955
100
$3.092155
$309.2155
250
$2.9336
$733.4
500
$2.632336
$1316.168
1000
$2.220036
$2220.036
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Number of D/A Converters | 1 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | 9V ~ 36V |
| INL/DNL (LSB) | - |
| Architecture | Multiplying DAC |
| Output Type | Current - Unbuffered |
| Data Interface | Parallel |
| Settling Time | 150µs |
| Voltage - Supply, Analog | ±4.5V ~ 18V |
| Differential Output | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Reference Type | External |
| Series | - |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Number of Bits | 8 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | DAC08 |