Cornell Dubilier Electronics (CDE)
제품 번호:
DCMC271T450AA2B
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP ALUM 270UF 450V SCREW
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$14.839
$14.839
10
$14.09895
$140.9895
50
$11.87272
$593.636
100
$11.130675
$1113.0675
500
$9.869208
$4934.604
1000
$9.275562
$9275.562
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 2.187" (55.55mm) |
| Tolerance | -10%, +50% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.500" (12.70mm) |
| Voltage - Rated | 450 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.5 A @ 120 Hz |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 1.375" Dia (34.93mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 437.7mOhm @ 120Hz |
| Series | DCMC |
| Package / Case | Radial, Can - Screw Terminals |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.1 A @ 10 kHz |
| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Capacitance | 270 µF |
| Package | Bulk |