Cornell Dubilier Electronics (CDE)
제품 번호:
DCMC392M500DF2FS
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP ALUM 3900UF 20% 500V SCREW
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$57.2375
$57.2375
10
$54.0531
$540.531
50
$47.69418
$2384.709
100
$43.719665
$4371.9665
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 5.687" (144.45mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 1.250" (31.75mm) |
| Voltage - Rated | 500 V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 3.000" Dia (76.20mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | DCMC |
| Package / Case | Radial, Can - Screw Terminals |
| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Capacitance | 3900 µF |
| Package | Bulk |