DEMS09P300
Amphenol ICC (FCI)
제품 번호:
DEMS09P300
제조업체:
Amphenol ICC (FCI)
설명:
CONN D-SUB PLUG 9POS VERT SLDR
사용자 가이드
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Yellow Cadmium Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A per Contact
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Connector Type Plug, Male Pins
Contact Material Brass
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Features -
Shell Size, Connector Layout 1 (DE, E)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C