Panasonic Electric Works
제품 번호:
DK1A-5V-F
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 5V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$7.353
$7.353
10
$6.8913
$68.913
25
$6.1256
$153.14
50
$5.81913
$290.9565
100
$5.51285
$551.285
250
$4.900328
$1225.082
500
$4.594048
$2297.024
1000
$4.287787
$4287.787
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 65°C |
| Switching Voltage | 250VAC, 125VDC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 10 A |
| Coil Current | 40 mA |
| Coil Resistance | 125 Ohms |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 0.5 VDC |
| Seal Rating | Sealed - Fully |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | DK |
| Operate Time | 10 ms |
| Contact Material | Silver Tin Oxide (AgSnO) |
| Coil Voltage | 5VDC |
| Mfr | Panasonic Electric Works |
| Must Operate Voltage | 3.5 VDC |
| Release Time | 8 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Tube |
| Base Product Number | DK1A |