Eaton - Electronics Division
제품 번호:
DRA125-8R2-R
패키지:
-
배치:
-
설명:
FIXED IND 8.2UH 6.41A 13MOHM SMD
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$2.9925
$2.9925
10
$2.76355
$27.6355
25
$2.53308
$63.327
50
$2.16467
$108.2335
100
$1.93439
$193.439
250
$1.658016
$414.504
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 165°C |
| Current - Saturation (Isat) | 7.9A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Q @ Freq | - |
| Height - Seated (Max) | 0.236" (6.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 6.41 A |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| DC Resistance (DCR) | 13mOhm |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | DRA |
| Inductance | 8.2 µH |
| Type | Wirewound |
| Package / Case | Nonstandard |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | - |