TE Connectivity Deutsch Connectors
제품 번호:
DRC12-24PA
패키지:
-
배치:
-
설명:
24P RECP ASM
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 4 |
| Number of Positions | 24 |
| Color | Black |
| Contact Type | Female Socket |
| Row Spacing | 0.216" (5.49mm) |
| Fastening Type | Screw Lock |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled |
| Series | DRC |
| Connector Type | Receptacle |
| Mfr | TE Connectivity Deutsch Connectors |
| Pitch | 0.216" (5.49mm) |
| Features | Cap (Cover), Dust, IP68 |
| Package | Bulk |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | DRC12 |