Analog Devices Inc./Maxim Integrated
제품 번호:
DS1339AU+
패키지:
8-uMAX/uSOP
배치:
-
설명:
IC RTC CLOCK/CALENDAR I2C 8UMAX
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$5.0635
$5.0635
10
$4.5448
$45.448
25
$4.29628
$107.407
100
$3.723525
$372.3525
250
$3.532556
$883.139
500
$3.16977
$1584.885
1000
$2.86425
$2864.25
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-uMAX/uSOP |
| Date Format | YY-MM-DD-dd |
| Series | - |
| Type | Clock/Calendar |
| Memory Size | - |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 5.5V |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Current - Timekeeping (Max) | 200µA @ 1.71V ~ 5.5V |
| Features | Alarm, Leap Year, Square Wave Output, Trickle-Charger |
| Time Format | HH:MM:SS (12/24 hr) |
| Package | Tube |
| Interface | I²C, 2-Wire Serial |
| Voltage - Supply, Battery | 1.3V ~ 3.7V |
| Base Product Number | DS1339 |