Analog Devices Inc./Maxim Integrated
제품 번호:
DS1501WZN+
패키지:
28-SOIC
배치:
-
설명:
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28SOIC
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$13.7085
$13.7085
10
$12.59605
$125.9605
25
$12.07412
$301.853
100
$10.638195
$1063.8195
250
$10.116056
$2529.014
500
$9.78975
$4894.875
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 28-SOIC |
| Date Format | YY-MM-DD-dd |
| Series | - |
| Type | Clock/Calendar |
| Memory Size | 256B |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Current - Timekeeping (Max) | 4mA @ 3V ~ 3.6V |
| Features | Alarm, Leap Year, NVSRAM, Square Wave Output, Watchdog Timer, Y2K |
| Time Format | HH:MM:SS (24 hr) |
| Package | Tube |
| Interface | Parallel |
| Voltage - Supply, Battery | 2.5V ~ 3.7V |
| Base Product Number | DS1501 |