Analog Devices Inc./Maxim Integrated
제품 번호:
DS75LXS+
패키지:
8-SOIC
배치:
-
설명:
SENSOR DIGITAL -55C-125C 8SOIC
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$3.4865
$3.4865
10
$2.6125
$26.125
25
$2.3218
$58.045
50
$2.2059
$110.295
100
$2.147855
$214.7855
500
$1.799547
$899.7735
1000
$1.683438
$1683.438
5000
$1.567348
$7836.74
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Sensing Temperature - Local | -55°C ~ 125°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Test Condition | -25°C ~ 100°C (-55°C ~ 125°C) |
| Sensing Temperature - Remote | - |
| Output Type | I²C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Accuracy - Highest (Lowest) | ±2°C (±3°C) |
| Series | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Sensor Type | Digital, Local |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 3.7V |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Features | Output Switch, Programmable Limit, Programmable Resolution, Shutdown Mode, Standby Mode |
| Package | Tube |
| Base Product Number | DS75 |
| Resolution | 11 b |