/ Oscillators / DSA1001DI2-006.7800TVAO
minImg
DSA1001DI2-006.7800TVAO
Microchip Technology
제품 번호:
DSA1001DI2-006.7800TVAO
제조업체:
Microchip Technology
설명:
OSC MEMS AUTO -40C-85C SMD
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 15µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 8mA
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings AEC-Q100
Function Standby (Power Down)
Series DSA1001
Type XO (Standard)
Package / Case 4-VDFN
Voltage - Supply 1.7V ~ 3.6V
Output CMOS
Mfr Microchip Technology
Base Resonator MEMS
Frequency 6.78 MHz