/ Oscillators / DSC6011JE1A-012.0000T
minImg
DSC6011JE1A-012.0000T
Microchip Technology
제품 번호:
DSC6011JE1A-012.0000T
제조업체:
Microchip Technology
설명:
MEMS OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD
사용자 가이드
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings AEC-Q100
Function Standby (Power Down)
Series DSC60XX
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Output CMOS
Mfr Microchip Technology
Base Resonator MEMS
Frequency 12 MHz