/ Microcontrollers / DSPIC33FJ06GS102A-E/TL
minImg
DSPIC33FJ06GS102A-E/TL
Microchip Technology
제품 번호:
DSPIC33FJ06GS102A-E/TL
제조업체:
Microchip Technology
패키지:
36-VTLA (5x5)
설명:
IC MCU 16BIT 6KB FLASH 36VTLA
사용자 가이드
Core Processor dsPIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Speed 40 MIPs
Program Memory Type FLASH
RAM Size 256 x 8
Number of I/O 21
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 36-VTLA (5x5)
EEPROM Size -
Series Automotive, AEC-Q100, dsPIC™ 33F
Package / Case 36-VFTLA Exposed Pad
Core Size 16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 6KB (2K x 24)
Data Converters A/D 6x10b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 3.6V