DW-05-12-T-S-550
Samtec Inc.
제품 번호:
DW-05-12-T-S-550
설명:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Color Black
Length - Post (Mating) 0.370" (9.400mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, DW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.550" (13.970mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)