DW-05-19-F-D-708
Samtec Inc.
제품 번호:
DW-05-19-F-D-708
설명:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
사용자 가이드
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Color Black
Length - Post (Mating) 0.512" (13.005mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 1.330" (33.782mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.708" (17.983mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)