DW-06-12-G-S-765
Samtec Inc.
제품 번호:
DW-06-12-G-S-765
설명:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD
사용자 가이드
Number of Rows 1
Number of Positions 6
Color Black
Length - Post (Mating) 0.155" (3.937mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.765" (19.431mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)