DW-20-20-S-Q-450
Samtec Inc.
제품 번호:
DW-20-20-S-Q-450
설명:
CONN HDR 40POS 0.1 STACK T/H
사용자 가이드
Number of Rows 3
Number of Positions 40
Color Black
Length - Post (Mating) 0.570" (14.478mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 1.130" (28.702mm)
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.450" (11.430mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)