DW-31-13-T-D-950
Samtec Inc.
제품 번호:
DW-31-13-T-D-950
제조업체:
Samtec Inc.
설명:
CONN HDR 62POS 0.1 STACK T/H TIN
사용자 가이드
Number of Rows 2
Number of Positions 62
Color Black
Length - Post (Mating) 0.170" (4.318mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 1.230" (31.242mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, DW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.950" (24.130mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)