DW-36-11-T-S-600
Samtec Inc.
제품 번호:
DW-36-11-T-S-600
제조업체:
Samtec Inc.
설명:
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H TIN
사용자 가이드
Number of Rows 1
Number of Positions 36
Color Black
Length - Post (Mating) 0.220" (5.588mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.930" (23.622mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, DW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.600" (15.240mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)