DW-44-13-F-S-935
Samtec Inc.
제품 번호:
DW-44-13-F-S-935
제조업체:
Samtec Inc.
설명:
CONN HDR 44POS 0.1 STACK T/H
사용자 가이드
Number of Rows 1
Number of Positions 44
Color Black
Length - Post (Mating) 0.185" (4.699mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 1.230" (31.242mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.935" (23.749mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)