DW-50-10-T-S-455
Samtec Inc.
제품 번호:
DW-50-10-T-S-455
제조업체:
Samtec Inc.
설명:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H TIN
사용자 가이드
Number of Rows 1
Number of Positions 50
Color Black
Length - Post (Mating) 0.265" (6.731mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.830" (21.082mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, DW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.455" (11.557mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)