DW-50-12-G-D-625
Samtec Inc.
제품 번호:
DW-50-12-G-D-625
제조업체:
Samtec Inc.
설명:
CONN HDR 100POS 0.1 STACK T/H
사용자 가이드
Number of Rows 2
Number of Positions 100
Color Black
Length - Post (Mating) 0.295" (7.493mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.625" (15.875mm)
Length - Tail 0.110" (2.794mm)