DWM-05-01-L-D-250
Samtec Inc.
제품 번호:
DWM-05-01-L-D-250
제조업체:
Samtec Inc.
설명:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
사용자 가이드
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Color Black
Length - Post (Mating) 0.080" (2.032mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.450" (11.430mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DWM
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Length - Tail 0.120" (3.048mm)