DWM-08-54-G-S-339
Samtec Inc.
제품 번호:
DWM-08-54-G-S-339
설명:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK T/H
사용자 가이드
Number of Rows 1
Number of Positions 8
Color Black
Length - Post (Mating) 0.096" (2.438mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.555" (14.097mm)
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Stack Height 0.339" (8.611mm)
Length - Tail 0.120" (3.048mm)