DWM-08-61-G-D-930
Samtec Inc.
제품 번호:
DWM-08-61-G-D-930
제조업체:
Samtec Inc.
설명:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK T/H
사용자 가이드
Number of Rows 2
Number of Positions 16
Color Black
Length - Post (Mating) -
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 1.050" (26.670mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DWM
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Stack Height 0.930" (23.622mm)
Length - Tail 0.120" (3.048mm)