DWM-10-53-G-S-293
Samtec Inc.
제품 번호:
DWM-10-53-G-S-293
설명:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
사용자 가이드
Number of Rows 1
Number of Positions 10
Color Black
Length - Post (Mating) 0.092" (2.337mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.505" (12.827mm)
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Stack Height 0.293" (7.442mm)
Length - Tail 0.120" (3.048mm)