DWM-40-58-G-D-460
Samtec Inc.
제품 번호:
DWM-40-58-G-D-460
제조업체:
Samtec Inc.
설명:
CONN HDR 80POS 0.05 STACK T/H
사용자 가이드
Number of Rows 2
Number of Positions 80
Color Black
Length - Post (Mating) 0.125" (3.175mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.705" (17.907mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, DWM
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Stack Height 0.460" (11.684mm)
Length - Tail 0.120" (3.048mm)