E2E-X16MB212 2M
Omron Automation and Safety
제품 번호:
E2E-X16MB212 2M
설명:
SENSOR INDUCT 16MM PNP M12 NC
사용자 가이드
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67, IP69K
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 0.63" (16mm)
Output Type PNP-NC, 3-Wire
Shielding Unshielded
Response Frequency 400Hz
Product Status Active
Indicator LED
Series E2E NEXT
Package / Case Cylinder, Threaded - M12
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V