/ Proximity Sensors - Industrial / E2E-X18MB1T30-M1TJR 0.3M
minImg
E2E-X18MB1T30-M1TJR 0.3M
Omron Automation and Safety
제품 번호:
E2E-X18MB1T30-M1TJR 0.3M
설명:
SENSOR INDUCT 18MM PNP M30 NO
사용자 가이드
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67, IP69K
Termination Style Cable with Connector
Sensing Distance 0.709" (18mm)
Output Type PNP-NO, 3-Wire
Shielding Unshielded
Response Frequency 100Hz
Product Status Active
Indicator LED
Series E2E NEXT
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V