Omron Automation and Safety
제품 번호:
E5GC-QX2A6M-000
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$232.8355
$232.8355
10
$225.0702
$2250.702
25
$209.54834
$5238.7085
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -10°C ~ 55°C |
| Display Characters - Height | 0.413" (10.50mm), 0.197" (5.00mm) |
| Ingress Protection | IP66 - Dust Tight, Water Resistant |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Output Type | Relay (2), Voltage (External SSR) |
| Control Method | On/Off, Proportional (PID) |
| Communications | - |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 45.00mm x 22.20mm |
| Number of Characters Per Row | 4, 4 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Active |
| Series | E5GC |
| Type | Process, Temperature Controller (Type B, E, J, K, L, N, PLII, R, S, T, U, W) |
| Display Type | LCD - Dual Color Characters, Backlight |
| Voltage - Supply | 100 ~ 240VAC |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Input Range | -200°C ~ 2300°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC |
| Features | - |
| Package | Box |
| Base Product Number | E5GC-QX |