E91F351VNT122MC50T
Chemi-Con
제품 번호:
E91F351VNT122MC50T
제조업체:
Chemi-Con
설명:
CAP ALUM 1200UF 20% 350V SNAP
사용자 가이드
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.067" (52.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Voltage - Rated 350 V
Ripple Current @ Low Frequency 4.1 A @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.969" Dia (50.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 92mOhm @ 120Hz
Series U91F
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Ripple Current @ High Frequency 5.863 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1200 µF