Panasonic Electronic Components
제품 번호:
ECQ-E2154JB
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP FILM 0.15UF 5% 250VDC RADIAL
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.456
$0.456
10
$0.3211
$3.211
50
$0.24263
$12.1315
100
$0.211375
$21.1375
500
$0.156598
$78.299
1000
$0.133104
$133.104
2500
$0.125267
$313.1675
5000
$0.117439
$587.195
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polyester, Metallized |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.480" (12.20mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.311" L x 0.248" W (7.90mm x 6.30mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | ECQ-E(B) |
| Voltage Rating - DC | 250V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 0.15 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ECQ-E2154 |